شناسه : 9114
دوشنبه, 09/29/1395 - 07:56
نویسنده : markazi
جلسه مدیریت بحران شهرستان فراهان

برگزاری جلسه قرارگاه امام هادی(ع)شهرستان فراهان

جلسه ای هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری رزمایش رزمایش «مدافعان حرم» با عنوان دفاع از کوی و برزن در مورخه23آذر ماه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان فراهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،
سرگرد حسین رضایی، فرمانده بسیج ناحیه فراهان بااشاره به برگزاری این رزمایش گفت: یکی از مأموریت‌های ذاتی بسیج سنجش توانایی و آمادگی دفاعی و رزمی در کوی و برزن است که در همین راستا و از طریق فراخوان، رزمایش «مدافعان حرم» با عنوان دفاع از کوی و برزن انجام می‌شود.

وی افزود: در این رزمایش گردان های بیت‌المقدس برادران و گردان کوثر خواهران در قالب رزمایش دفاع از کوی و برزن اقدام به اجرای مأموریت‌های تعیین شده می‌کنند.

فرمانده سپاه فراهان با بیان اینکه در این رزمایش پنج تاکتیک در قالب اقدامات دفاعی و امنیتی توسط گردان‌ها انجام می‌شود، گفت: عملیات تأخیری، حفاظت از مراکز مهم، مقابله با اغتشاشات، عملیات بازپس‌گیری ، امداد و نجات ازجمله مأموریت‌های اجرایی از سوی گردان‌ها است.

وی تصریح کرد: انجام تمرینات تاکتیکی جهت تقویت توان دفاعی و رزمی گردان‌های بیت‌المقدس از اهداف این رزمایش است.

رضایی خاطر نشان کرد: اجرای چنین رزمایشی، توان دفاعی نیروی نظامی و دفاعی به نمایش می گذارد و به منویات و انتظارات مقام معظم رهبری برای تقویت روحیه بسیج، ایثار، شهادت و همچنین بالا بردن توان رزمی، بینش سیاسی و معرفتی بسیجیان در مقابله با آشوب ها و بحران های احتمالی جامع عمل پوشانده می شود.

در ادامه جلسه، سعید فائض پور، فرماندار فراهان با اشاره به انجام این رزمایش گفت: با اجرای چنین رزمایش و عملیات‌هایی است که نیروهای بسیجی می‌توانند به طور سازمان یافته آمادگی خود را بالا ببرند تا در مواقع ضروری و حساس بتوانند این آمداگی را به نمایش گذاشته و از نظام مقدس اسلامی دفاع کنند.

در این جلسه برای برگزاری هر چه بهتر این رزمایش بحث و تبادل نظر شد.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید